Satversmes grozījumi

Nezinu kā jūs, bet es gan balsošu par tautas tiesībām atlaist Saeimu.

Ja šo likumprojektu nepieņems, tad nekas nemainīsies un nav pamata domāt, ka nākotnē kas mainīsies.

Ja pieņems, mūsu tautai un caur tautu arī valdībai parādīsies jauns un ļoti efektīgs “kloķis”, ar ko ietekmēt notiekošos procesus. Rezultātā manuprāt:

  • Politika paliks dinamiskāka – būs vairāk iespēju nogrūst pie malas slinkos un neizdarīgos valdībā sēdētājus.
  • Sabiedrība būs informētāka – tās rīcībā būs spēcīgs valdības ietekmēšanas līdzeklis un politiķi būs ieinteresēti stāstīt tautai kā un kāpēc to (ne)izmantot.

Visumā šobrīdējā situācija valdībā mani neapmierina. Un būtu priecīgs redzēt pat kādu 3 Saeimu nomaiņu gada laikā, jo katras šādas nomaiņas ieguvums būs neatsverams – politikas un tautas satuvināšanās.

Daži saka, ka likumprojekts ir “juridisks brāķis”. Apskatoties tajā man viss liekas vienkārši un skaidri. Piedalījušos skaits, kas nepieciešams Saeimas atlaišanai ir tieši tāds pats kā jebkurā citā tautas nobalsošanā – puse no iepriekšējās Saeimas vēlēšanās piedalījušos skaita. Un loģiski, ka vismaz pusei jābalso “par”.

Bet lai pieņemtu grozījumus Satversmē (tai skaitā šos), ir nepieciešams, lai piedalītos vismaz puse no visiem balsstiesīgajiem. Pēdējās vēlēšanās piedalījās 60% balsstiesīgo. Tātad ir jānotiek apmēram otrām Saeimas vēlēšanām. Gaišā puse ir tā, ka ja grozījumus pieņems, vajadzēs gandrīz divreiz mazāk balsotāju, lai atlaistu Saeimu.

Neatkarīgi no tā, kāds būtu jūsu balsojums, galvenais ir piedalīties. Tātad visi tagad marš atrodiet sev tuvāko vēlēšanu iecirkni un ierakstiet kalendāros uzlieciet atgādinātājus, uzrakstiet mīļotajai uz pieres –  sestdien jāpaņem līdzi pase un jānobalso.

Advertisements

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s