Openoffice

Vakar cerēju nosūtīt mūsu satulkoto materiālu OpenOffice džekiem, bet nekā. Tā vietā visu svētdienas pēcpusdienu nočakarējos.

Man bija apmēram šāds plāns:

  • 1 Izķert formāta kļūdas SW failos.
  • 2 Paņemt jaunākos POT failus, samergot.
  • 3 Pielabot jaunās virknes no jaunajiem POT failiem.
  • 4 Uzģenerēt SDF failu sūtīšanai, pārbaudīt tā kvalitāti, augšupielādēt to.
  • 5 Nosūtīt bugu par SDF faila iekļaušanu.

Plāniņš izskatījās uz 2 stundām maksimums, bet pēc 5 stundu čakarēšanās, biju pabeidzis tikai pirmos 3 punktus.

Galvenais vaininieks ir Openoffice CVS sistēma. Tā ir vienkārši nežēlīgi lēna. Mūsu projektā ir apmēram 300 failu. Updeits iet apmēram 15 minūtes. Netriviāls komits iet pāri pa pusstundu.

OpenOffice lokalizēšanas uzturētāji paši arī atzīst, ka esošā lokalizēšanas darba plūsma ir pārāk sarežģīta – lielāko daļu manis nosauktos soļus var veikt automātiski. Viņi ir uzcirtuši uz Pootle balstītu sistēmu šīs lietas automatizēšanai. Sazinājos ar OpenOffice džekiem un nu mēs esam rindas apakšā. Līdz februāra beigām strādājam pa vecam – failus ņem no šejienes un nosūta uz viesturs.ooo pie gmailcom. Uzmetiet aci arī terminiem – ir sakrāti daudzi jauni.

Šobrīd Writer faili pabeigti, jādomā nākamais mērķis. Diemžēl OO PO failu struktūra ir nejauka un tur daudz kas samests lielā čupā. Lielais redzamā teksta pamats ir vienā failā – officecfg/registry/data/org/openoffice/Office/UI.po , kas viens pats satur varenas 2628 virknes. Ar šo failu tagad arī strādājam, dalām pa gabaliem ik pa 200 virknēm, no 1-200, 201-400, utt. Iesūtiet visu PO failu, es salikšu kopā.

Alternatīvi kāds var iziet cauri officecfg/registry/data/org/openoffice/Office.po – tajā ir daudz dažādu vienkāršu nosaukumu – kopā 2998. Šo varētu dalīt gabalos pa 500 virknēm.

Advertisements

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s