Pirātu Līcis dodas uz tiesu

Pēc divu gadu pierādījumu vākšanas pirmdien beidzot sāksies Pirātu Līča tiesas process. Izskatās ka Pirātu Līča uzturētāji grasās pārvērst to par varenu PR kampaņu. Reku ir notikumu kalendārs. Tiesas  process tiks pārraidīts tiešraidē Zviedrijas televīzijā kā arī pieejama dzīva audio straume Internetā (zviedru valodā gan). Preses nolūkiem tie pat atveduši īpašu pirātu autobusu no Belgradas. Ir pat izdomāts īpašs keywords šim pasākumam – spectrial.

Pieci pirātu līča uzturētāji tiek apsūdzēti par “autortiesību pārkāpšanas veicināšanu”, apsūdzības raksts ir  4000 lapu biezs un  pieprasīta tiek 100 miljonu dolāru kompensācija un 2 gadi cietumā. Lielajām izklaides korporācijām pretī stāsies Harvardas tieslietu studenti.

Lai gan Pirātu Līča puiši ir pārliecināti par uzvaru, pats Pirātu Līcis jau ir pārmigrēts prom no Zviedrijas un tam briesmas nedraud.

Izplatām ziņu, sekojam līdz un ceram uz labāko iznākumu.

Papildināts:

Brīdinājums – neesmu jurists.

Par pamatu šai tiesas prāvai ir tā sauktais “Medina ziņojums” – vēl nepieņemtas Eiropas savienības rekomendācijas cīņai ar informācijas pirātismu. Iepriekš tiesa neko lāgā nevarēja padarīt, jo Pirātu Līcis tikai piedāvā tikai failu aprakstus un sarakstus ar IP adresēm, kurās varētu meklēt šos failus.  Līdzīgi kā aprakstu ka kokaīnu taisa no tā un tā un izejvielas var atrast tur un tur.

Šajā  Medina ziņojumā (silti iesaku izlasīt) iestrādātas šādas frāzes:

48. apstiprina valstu dažādo juridisko sistēmu rīcību pret tām tīmekļa vietnēm, kas nelegāli izplata darbus tiešsaistē (piemēram – “The Pirate Bay“);

49. aicina dalībvalstu tiesu iestādes pārtraukt šo vietņu darbību;

50. aicina Komisiju izpētīt Direktīvas 2001/20/EK 8. panta 3. punkta piemērošanu un domāt par labākiem pirātisma apkarošanas veidiem, jo īpaši tiešsaistē, lai palīdzētu veidot un attīstīt veiksmīgu tiešsaistē pieejama satura tirgu;

Minētais(arī interesants dokuments) 8. panta 3. punks skan šādi:

3. Dalībvalstis nodrošina to, ka tiesību subjekti var pieprasīt rīkojumu pret starpniekiem, kuru pakalpojumus trešā persona izmanto, lai pārkāptu autortiesības vai blakustiesības.

Kas faktiski dod zaļo gaismu dažādu dalīšanās lapu likvidēšanai, neatkarīgi no tā vai tas ko tās tehniski piedāvā ir legāls vai nē.

Papildināts:

Pirmās tiesvedības dienas iet labvēlīgi Pirātu Līča pusē. Puse apsūdzību jau ir noraidītas, un ir izspēlēta ‘KingKong defense‘, kas cerams pārliecinās tiesu:

“EU directive 2000/31/EG says that he who provides an information service is not responsible for the information that is being transferred. In order to be responsible, the service provider must initiate the transfer. But the admins of The Pirate Bay don’t initiate transfers. It’s the users that do and they are physically identifiable people. They call themselves names like King Kong,” Samuelsson told the court.

“According to legal procedure, the accusations must be against an individual and there must be a close tie between the perpetrators of a crime and those who are assisting. This tie has not been shown. The prosecutor must show that Carl Lundström personally has interacted with the user King Kong, who may very well be found in the jungles of Cambodia,” the lawyer added.

Advertisements

6 thoughts on “Pirātu Līcis dodas uz tiesu

  1. Labs raxc.

    Jocīgi: planet.ubuntu.lv ir šī raksta kopija, bet tā nesatur linku atpakaļ uz pašu rakstu. Tā vietā raksta virsraksts linkos atpakaļ uz to pašu planet.ubuntu.lv :/

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s