OpenOffice notikumi

Vēl pāris aizņemtas nedēļas un maz darba OpenOffice lokalizēšanas frontē. Bet ir šis tas ko pastāstīt.

Pootle

Tulkojumi ir pārcelti uz OOO Pootle sistēmu. Tagad tie dzīvo šeit: : http://pootle2.sunvirtuallab.com/lv. Vecā statistika vairs nav aktuāla un ir izņemta. PO faili vēl stāv CVSā, bet netiks lietoti.

Pootle sistēmā jāpiereģistrējas, pirms var kautko ieraudzīt. Tā ir diezgan lēnīga un tieša tulkošana ar gan to nav ieteicama rezultāta nožēlojamās kavalitātes dēļ, gan nav praktiska lielās bremzes dēļ. Pootle galvenā loma ir automatizēt administratīvos darbus. Tā veic kvalitātes pārbaudes, automātiski iepludina jaunākās virknes, utt. Galvenās darbības no mūsu viedokļa ir ZIP of folder satura iegūšanai un (no manas puses) upload file izmaiņu pievienošanai. Iztulkotos failus tāpat sūtiet uz viesturs.ooo pie gmail.

Vēl kas – sapludināšanas laikā esam kļuvuši par pāris iztulkotiem procentiem bagātāki, laikam gan izmestu virkņu dēļ.

Tulkošana

Tulkot neko man nav sanācis. Par nākamo  mērķi esmu nolūkojis officecfg. Tie ir 7 tūkstoši dažādu mazu dumju virknīšu. Bet principā pasludinu free for all – atrodiet, kuras daļas jūsuprāt prasa ātrāku tulkošanu, piezīmējiet Vārdenē un uz priekšu. Labprāt pieņemšu arī ierosinājumus par mapju tulkošanas prioritāti.

Atceraties – nekādas pietulkošanas, nepieciešama pilna failu caurskatīšana.

Testēšana

OpenOffice.org izstrādātāji sola taisīt buildus, kad būsim sasnieguši 85% iztulkota UI. Lai netulkotu uz alko, līdz šam laikam varētu pamēģināt pašrocīgi būvēt Ubuntu valodas plaku ar mūsu ielāpiem – openoffice.org-l10n-lv. Diemžēl uz Intrepida man šis joks neizdevās, problēma esot zināma, kautkas ar Mono… No otras puses Intrepids mums neder, jo tajā ir OpenOffice 2.x, bet vajag 3.1 Tāpāc jāskatās Jaunty virzienā. Esmu šamo jau uzinstalējis, bet nav sanācis pamēģināt vai sanāk.

Advertisements

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s