Uz Windows arī var strādāt

Nu re, mēs ar Pēteri pēdējā laikā kā partizāni klusējam, bet dzīvi vēl esam un rosāmies. Darbi pie terminu datubāzes iet uz priekšu.

Esam izvēlējušies diezgan interesantu web ietvaru – Django, kas ir uz python bāzes. Sources glabājam launchpadā, Bazaar sistēmā. Django mūsu mērķiem izrādījās īpaši piemērots. Tas viscaur balstīts uz DRY principa un ļauj mums ar minimālu darbu izdarīt maksimāli daudz.

Šodien sanāca interesanta pieredze mēģinot to visu piedarbināt uz Windows, par to arī īsi pastāstīšu.

  • Viss sākās ar Python 2.6 uzinstalēšanu, es paņēmu ActivePython no šejienes: http://downloads.activestate.com/ActivePython/windows/2.6/
  • Tālāk sejo Django, ko arī izrādās ir viegli uzinstalēt. Novelk sources no  šeit, atspiež (noderēs 7zip), un no komandrindas piedarbina setup.py install.
  • Turpinām ar Bazaar – vienkārši atvelk no šejienes un uzinstalē.

Pamati nu būtu ielikti, tālāk ķeramies pie programmas darbināšanas.

Vispirms jādabon projekta pirmkods. Pateicoties Bazaar integrācijai ar launchpad, tas ir pavisam vienkārši: bzr branch lp:wordy.

Taču es gribēšu arī iesūtīt izmaiņas. Tam esmu jau launchpadā piereģistrējis savu publikso atslēgu, vēl tikai Bazaar jāiebaro privātā. To var izdarīt tieši tāpat kā uz Linux – izveidojot ~/.ssh mapi ar failu id_dsa. Windowsā ~ nozīmē mapi   C:/Documents and Settings/lietotājs.

Kad nu sources ir dabūtas, var darbināt, konkrēti manage.py syncdb un manage.py runserver. Tas palaiž lokālu serveri uz http://localhost:8000.

Tāda pļāpa sanāca, bet moš kādam noder.

Advertisements

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s