Vārdenei pievienojas Wordy

PecisK jau iemeta, reku mana kopija:

Daudzi noteikti ir pazīstami ar temini.laka.lv – atvērto terminu datubāzi. Tā mums, programmatūras lokalizētajiem, ir kalpojusi nu jau ilgus gadus (paldies tās galvenajam radītājam Pēterim Caunem aka cuu508, kā arī visiem, kas savu iespēju robežās palīdzēja to uzturēt).

Kā jau katrai sistēmai vecums dara savu un nu jau kopš februāra beigām strādājam pie jaunas realizācijas, pie reizes plānojot satura caurskatīšanu iespēju robežās un uzlabojot vārdnīcas kvalitāti (ja ļoti vēlaties palīdzēt šajā sakarā, uzrakstiet/īsziņojiet caur Jabber rīkiem (Pidgin/Empathy/Google Talk) uz pecisk pie gmail punkts com). Novecojusī PHP valodā rakstītā sistēma tiek pārtaisīta, izmantojot modernākas tehnoloģijas – Python valoda un Django vide. Projektam ir dots arī jauns vārds Wordy un visa projekta koda koplietošana notiek caur Launchpad Bazaar repozitoriju sistēmu.

Mācoties no iepriekšējās sistēmas pieredzes, esam ieviesuši vairākus jauninājumus:

  • vārdi tiek piesaistīti jēdzieniem, tādējādi ļaujot atdalīt viena vārda vairākas nozīmes;
  • iespēja tagot vārdus (vispār tagu sistēmai ir plānota ļoti plaša loma jaunajā sistēmā);
  • vārdiem var pievienot lietojumus, piemēram vārdu file tulkojumu kā datne lieto Gnome, bet kā fails lieto KDE un OpenOffice.org;
  • opensearch atbalsts – ļauj veikt meklēšanu no pārlūka meklēšanas joslas;

Vēl gan ir dažas lietas kas vēl nav pabeigtas:

  • jaunu lietotāju reģistrēšana, bet esam pārnesuši termini.laka.lv lietotājus;
  • tagu un lietojumu pievienošana;
  • vizuālais stils joprojām nav pilnībā pabeigts;

Tagad esam nolēmuši ka jaunajam veikumam pienācis testa laiks. Jaunās datubāzes pārejas uzturēšanās vieta ir http://vardene.lv/vardnica/main. Plānos ir šo piektdien slēgt rakstīšanas pieeju termini.laka.lv (tā paliks zināmu laiku lasīšanas režīmā) un pilnībā pāriet uz jauno sistēmu.

Paralēli piektdien pēcpusdienā plkst. 17 ir plānots “reālā laika” pasākums Latvijas Universitātes “Linux Centrā”, kurā aicināti tikties galvenie interesenti par vārdnīcas nākotni. Tiks arī prezentēta caurskatīšanas sistēma, kuras galvenais uzdevums – sakārtot esošos datus, lai varētu droši teikt, ka vārdnīcas kvalitāte ir atbilstoši mūsu iespējām, kā arī klātesošie tiks iepazīstināti ar izstrādes vidi – ja kāds ir gatavs pievienoties izstrādes komandai.

Advertisements

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s