Par e-biblioteka.lv

Citur tik daudz safleimots, ka komentēt nav jēgas. Tad nu apkopošu šeit savus novērojumus.

Šamie ir pierģistrēti kā bibliotēka, kas dot pielaidīgāku autortiesību likuma interpretāciju. Interesanti ka bibliotēku likumā privātas bibliotēkas ir paredzētas jau vismaz kopš 2006 gada. Diez kā viņiem ies ar akreditāciju. Vispār ir vesela kaudze ar MK noteikumiem, kas regulē bibliotēku darbu. Interesanti kā viņi tiem visiem izlēkās līdz.

Lielākais viņu ieguldījums laikam ir pasaku un citu grāmatu ierunāšana latviešu valodā (  pasakas.net ). Bet par to arī jau manīju ķengājošu raksteli Sestdienā no kādas autores bez kuras saskaņošanas viņas literārais darbs ierunāts un tiek izplatīs.

Visvairāk šis projekts ož no finansiālās puses:

  • minētās 800K “investīcijas” ir bezmērīgā summa, lai palaistu projektu ar 5000 tekstiem, un 1000 audio ierakstiem, par bildēm un video nemaz nerunāsim.
  • abonēšanas maksa 5 LVL gadā nav reāls skaitlis šādu investīciju atpelnīšanai. Pieņemot ka uzrodas 500K abonomenti (ap 50% Latvijas Interneta lietotāju), gadā sanāk salasīt  2.5 miljonus. Mīnus PVN un citas štelles… Projekts, kas atpelna sevi pāri pa 400 gados? No way.

Staigājot riņķī pa pieticīgo darbu sarakstu nereti tika sastapts teksts “Šis darbs pašlaik nav pieejams publiskai apskatei”, kas mani diezgan sarūgtināja. Kā tad tā?

Pats, kā jau visi, autorizēties mēģinājis neesmu. Domājams šī mega autorizācijas sistēma atbaidīs 79% no potenciālajiem klientiem. Žēl gan, bet legāli palasīt grāmatu sanāk 3x cimperlīgāk nekā atrast Pirātu Līcī vai DC++.

Kā redziet mana kopējā attieksme nav diezko pozitīva. Mans verdikts – pagadīsim 2 mēnešus un tad paskatīsimies kas ir noticis ar pieejamo tekstu skaitu. Ja vien līdz tam viņus nebūs apēduši dusmīgi autortiesību aizstāvju pūļi.

 

Edit: Pamanījos sajaukt 800 tūkstošus ar 800 milj. Labots

Advertisements

2 thoughts on “Par e-biblioteka.lv

  1. Vispār es nesaprotu, ko visi tik ļoti cepas par šo. Ja cilvēki tur pievienos vēl grāmatas, noteikti būtu ar mieru maksāt ne tikai tos 5ls gadā. Nevarētu teikt, ka tā reģistrācijas procedūra būtu sevišķi sāpīga. Vismaz man liekas ka meklēt grāmatas citur netā ir daudz čakarīgāk. Nemaz nerunājot par to, ka te tev tas viss gandrīz tiek pasniegts uz sķīvīša. This is the future…

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s