Lavija.lv mega e-pakalpojumi

Grr, dusmīgs dusmīgs dusmīgs. Tātad mēs, pilsoņi maksājam mega naudu lai mums būtu pieejami izslavētie e-pakalpojumi.

Tā nu devos uz latvija.lv reģistrēt bērna dzīvesvietu. Autorizējos caur Swedbanku un reģistrējos ē-pakalpojumiem tiktāl viss labi. Pakalpojumu sarakstā adradu pareizo pakalpojumu, izlasīju lietošanas instrukciju un uz priekšu.

Interfeiss ir tāds vidēji padumjš, bet pieciešams. Ja vien tas vēl strādātu.

Pirmais WTF – tiek paprasīta kontaktinformācija – tālrunis un e-pasts. Bet tos es jau tikko esu paguvis norādīt reģistrējoties.

Otrais WTF – tiek prasīta sastādīšanas vieta. Instrukcijā teikts ka jāraksta administratīvā teritorija, kurā pašlaik atrodos LOKATĪVĀ. Cmon. Un pietam pliks teksta lauks. Varēja takš komboboksi ielikt! Un ja nu es atrodos kuģī uz Indiju?

kontaktinfo

Nākamajā ekrānā beidzot tiku pie deklarēšanās sāls.

info

Bet te arī beidzās mani prieki, jo lai kā izmēģinātos tikt tālāk, tika mesti ārā daudz un dažādi paziņojumi par kļūdu sistēmā. ARrr.

kluda

Lādu brīdi izmocījos līdz pamanīju šo mazītiņo rindiņu pie pakalpojuma lietošanas noteikumiem (izcēlums mans):

noteikumi

Nu tiešām neuzkrītošāk jau nevarēja uztaisīt.

Bet štrunts par saskarni,  padomājiet par datu integritāti.

Normāli būtu, ja jau pakalpojums nav pieejams, tad nav pieejams, nevis kā šobrīd iespējams brīvi klejot pa pieteikuma formām un ik uz brīdi atrauties ar kļūdas paziņojumu. Tā takš var reāli izčakarēt kauto.

Man uzreiz prātā scenārijs, ka kāds admins kautko ņemās, labo. Bet es te ņemos deklarēt savu dzīves vietu. Kautkas līdz pusei nostrādā un paliek dzīves vieta pusdeklarēta un es – ar nelegālu dzīves vietas deklarāciju. Nemez nemēģināšu iedomāties kas var notikt ja veic kādu atbildīgāku darbību.

Par laimi pie e-pakalpojumiem šobrīd neko nopietnāku par dzīvesvietas deklarēšanu veikt nevar. Pārējie “pakalpojumi” ir dažādu izziņu saņemšana un dokumentu dublikātu pasūtīšana – pilns pakalpojumu saraksts.

Te nu ir mūsu e-Latvija pēc četriem attīstības gadiem (projektu palaida darbībā 2006 gadā).

 

Update:

Šodien par spīti brīdinošajam uzrakstam:

Tehnisku iemeslu dēļ pagaidām nav iespējams deklarēties laika posmā no plkst. 2:30 līdz 4:00!

Pulkst. 16:05 izdevās pakalpojumu tomēr izmantot.  Izlīkumojot cauri briesmīgajam interfeisam rezultātā tika paziņots, ka viss nodarīts. Kā arī, iepriekš brīdināts, zināju kurā brīdī jāspiež dīvainās vietās, lai varētu deklarāciju arī izdrukāt.

Advertisements

3 thoughts on “Lavija.lv mega e-pakalpojumi

  1. Tajā pilnajā pakalpojumu sarakstā pie pakalpojuma apraksta tas arī ir teikts. Bet cik es zinu no tās čakarēšanās, tad daudzi gadi pagāja kamēr cauri visiem ierēdņu pauriem dabūjau cauri pareizos likumus un nolikumus, kas pieļautu, lai kas tāds vispār būtu jurudiski iespējams. Tehniskā realizācija, protams, ir vāja, bet nu ir cerība, ka pamazām uzlabosies, ja būs nauda ar ko to uzlabot.

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s