Vārdenei jauna versija

Sveiciens!

Klusītēm uz uzlikta jauna vārdenes vārdnīcas versija. Izmaiņu šoreiz ir daudz, tāpēc pastāstīšu detalizētāk.

Uzlabojums ātrdarbībā.

Django DAO slānis nav nekāda pirmā formula. Katra navigācija no objekta uz objektu ir jauns SQL pieprasījums.

Līdz šim nebiju daudz domājis par ātrdarbību, rezultātā meklēšanas rezultātu parādīšana ar 100 ierakstiem prasīja gandrīz 2000 pieprasījumus un kādas 5 sekundes.

Vispirms mēģināju optimizēt “uz aklo”, kas, protams, ne pie kā laba nenoveda, darbība pat palika nedaudz lēnāka.  Pēc neielas meklēšanas tika atrasts django darbības analīzes rīks: django-debug-toolbar. Tas parāda visus lapas tapšanā izsauktos SQL pieprasījumus un to izcelsmes vietas un vēl daudz ko citu.

Optimizēšanas rezultātā 2000 pieprasījumus izdevās samazināt uz 200 un tagad viss strādā reizes 5 ātrāk ;).

Meklēšanas rezultātu skats

Meklēšanas rezultātu skats ir pilnībā pārbūvēts. Rezultāti tiek grupēti pa valodām un ir pieejami divi dažādi skati: terminu skats un vārdnīcas skats.

Terminu skats ir orientēts lokalizētājiem – tas parāda izvērtstus terminu aprakstus. Domāts lai viegli noteiktu kura vārda nozīme būtu visatbilstošākā. Ja atrasti vairāki vārdi ar vienu nozīmi, tie parādīsies kā viens rezultāts, tādējādi katru terminu rādot tieši vienu reizi.

Vārdnīcas skats ir pietuvināts tam, kāds ieraugāms tradicionālās vārdnīcās. Tas ir kompaktāks un fokusēts uz vārdiem, nevis nozīmēm.

Birku skats

Sākts darbs pie birku skata pārstrādes. Tagad tam ir parādījies reāls mērķis. Birkas skats ir turpinājums vārdenē esošajam terminu tematiskajiem apskatam. Birkas skats ir tāds kā tematiskais špikeris. Kā piemēru variet apskatīt Datordokumentu birku.

Komentāri

Ir realizēta komentāru izstūtīšana pa e-pastu. Tas strādā tā – ja komentējot neesat izņēmis ķeksi pie “Saņemt komentārus uz e-pastu”, tad nākamie komentāri tiks izsūtīti uz reģistrējoties norādīto e-pasta adresi. Virs komentāriem tiek parādīta klišķināma vēstules ikoniņa, kura ir  krāsaina vai pelēka atbilstoši indicējot vai tiks nosītīti komentāru e-pasti uz jūsu kontu.

Potenciāli varētu sūtīt komentārus arī uz lokalizēšanas mailinglisti, ja kādam ir konkrēta ideja uz kurieni ir vērts sūtīt, dodiet ziņu.

Notiek centieni piedarbināt markdown sintaksi vienkāršai teksta izcelšanai. Bet kautkas īsti nestrādā ar deployment serveri :(.

Lietojamība

Lietojamības uzlabojumi tiek veikti visu laiku. Galvenais fokuss gan tiek moderatoru saskarnei. Pēc vairākiem negadījumiem ar nejaušu terminu apvienošanu vai izdzēšanu, atbilstošās pogas padarītas vieglāk izšķiramas un grūtāk nejauši aktivizējamas.

Nākotnes plāni

Šobrīd nākamais punkts manā plānā ir darbību vēstures uzkrāšana un no tās izrietošās iespējas – “karsto” terminu parādīšana pirmajā lapā, vēsture terminam, utt. Varbūt arī darbību atsaukšanas iespējas.

Otra interesanta lieta ir lietotāju reputācijas ieviešana un atbilstoša rediģēšanas iespēju aktivizēšana balstoties uz reputāciju. Skatoties, kā das strādā stackoverflow.com, domāju, tas būtu vērtīgs ieguvums. Laba realizācija gan prasa daudz resursu, tāpēc pagaidām tas stāv rindas galā.

Tā lūk. Gaidīšu komentārus, ieteikumus.

Advertisements

4 thoughts on “Vārdenei jauna versija

  1. Diemžēl django-pagination nederēs, jo tas paļaujas uz queryset un neļauj optimizēt datu ielādi.

    No otras puses meklēšanas rezultātu vārdu skaits jau šobrīd tiek ierobežots (uz 200). Vienkārša lapošana jau ir realizēta birku skatā. Meklēšanas skatā neredzu tai lielu jēgu. Bet kas zin…

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s