KDE

Šoreiz ļoti īsi.

KDE 4.4 ir palaists uz ražošanas lentas. Tagad gaidām lai distras paveic savu.

Vairāk info pie KDE.

Advertisements

8 thoughts on “KDE

 1. Jā, neoficiālās pakas visur ir. Bet rāli normāli integrēts un atblusots KDE parādīsies tikai ar nākamo laidienu.

  Izņemot rolling-release distras kā Arch un Gentoo, kam vislaiku ir vairāk vai mazāk salauzts jaunākais.

 2. Uz Gentoo viss ir bumbās! Jau trešo dienu lietoju! Kompilējās tā ka prieks, ne viena error, un pat uz portatīvā vienā vakarā viss gatavs! Un par salauzīšanu tikai nevajag – labāk par Gentoo darbojas tikai un vienīgi Fedora, bet tas tomēr nav īsti manā gaumē (bet distra vienalga ļoti laba).

 3. Nu man uz Gentas nemaz tā ar pirmo reizi neaizgāja. Nācās gaidīt kamēr visas atkarības tika sakārtotas. Tā jau izskatās labi, taču Dolphin ir ekstrēmi nestabils, Konqueror ir ātrāks, taču kaut kādas problēmas ar visas lapas pārzīmēšanos ielādes laikā. Patīkamais – laikam beidzot Klipers ir saremontēts – atkal jau copy&paste darbojas 🙂 Protams, ir nopietni grābekļi, kurus viņi negrib labot 😦

 4. marisn, nav īsti smuki no manas puses, bet ar atkarībām nekādu problēmu nebija, ja rokas aug īstajā vietā. Par to nestabilitāti, jā, ja tu tā saki, Dolphin tiešām kādas 3 reizes ir nokrešojies, bet, cik atceros, arī agrāk tas tā mēdza darīt (tāpat kā AGRĀK citas KDE programmas, īpaši izteikti Gwenview), piedevām, es pavisam tikai kādas 20 reizes pēdējā pusgada laikā esmu lietojis jebkādu failu menedžeri – ar ļoti retiem izņēmumiem vairumu darbību ātrāk un ērtāk paveikt CLI, un visādi Commander man nekad nav patikuši. Līdz ar to mani Dolphin īpaši neskar, turklāt nemaz tik bieži tas nekrešojas – šodien kārtojot failus kādas 4 stundas bija vaļā viena un tā pati instance, turklāt intensīvi lietojot (piedevām vēl funkcijas, kurām ir tieksme izraisīt problēmas ar jebkuru programmatūru, konkrēti, audio/video preview), bet nebija absolūti it nekādu problēmu.
  Par kliperi un radiniekiem: pirmā lieta, ko atslēdzu uz jebkuras OS (tīri subjektīvi, kā saproti), lai nepiesārņo atmiņu ar nevajadzīgām lietām un neaizņem tik vērtīgo vietu uz ekrāna, tāpēc nevaru pateikt, vai tiešām agrāk nedarbojās (taču cik atceros, jau 4.3 šķita darbojamies, pirms es to, protams, atslēdzu).
  Ja drīkst prasīt, kādas jūrascūciņas pēc tu lieto Konqueror? Nav tā, ka es vispār nelietotu, bet tieši tāpēc zinu, cik briesmīgs brauzeris tas ir. Manās acīs tikai pakāpi labāks par IE, un arī tikai tāpēc, ka atvērtā pirmkoda un bez ActiveX un citiem MS brīnumiem, līdz ar to drošāks par IE. Ir taču Chromium (Webkit) un Firefox (Gecko vai kas nu tagad ir Firefox), kā arī kaudze mazāk attīstītu brauzeru: Arora (Webkit, Qt), Midori (Webkit, GTK+) un bezgalīga armāda Gecko dzinēja iemiesojumu, par pārējām perversijām nemaz nerunājot.

  • Nu uz Gentas jau nu vajadzētu zināt, ka nav divu vienādu instalāciju. Man uz ~AMD64 nācās biku pagaidīt kamēr visas atkarības nonāca iekš portage. Iespējams, ka uz kāda no overlay vai citiem use flagiem viss jau sen bija čikibumbās.
   Ar aplikācijām ir tā – atkarīgs no uzdevumiem un darba plūsmas (workflow). Man KDE 4.4.00 un Qt 4.6.2 ir beidzies ar bt un valgrinda logiem gan pie KDE, gan Qt. Klipperis patiesībā ir foršs, ja sanāk daudz ar dažādiem tekstiem dažādās programmās vienlaikus darboties.
   Par Konqueror – nu ieraduma spēks. Ilgu laiku bija labākais CSS atbalsts. Ij patīkami integrējas ar pārējo darba vidi atšķirībā no FF. Arora jau ir tikai eksperimentālais pārlūks. Patīkams sīkums ir tīrīšanas podziņas pie katra no ievades laukiem, kas ļauj ātrāk darboties ar peli nekā iekš FF. Tādus sīkumus var novērtēt tikai tad, ja nākas to lietot desmitiem reižu dienā 🙂

 5. Bet kā ar JS un Java? Vai to pašu Flash (starp citu, es ienīstu Flash)?
  Un dīvainā kārtā patlaban no visiem brauzeriem, ko es lietoju, Konqueror šķiet visnepareizāk renderējam mūsdienīgas lapas.
  Arora ir visnotaļ lietojams brauzeris. Vairāk nekā mēnesi lietoju tikai to, jo Konqueror man galīgi neiet pie sirds, bet Firefox mani nokaitināja gan ar nestabilitāti, gan nožēlojamo veiktspēju. Vēlāk pārslēdzos uz Chromium (nav gluži Chrome). Ir savas problēmas, bet es jau esmu pieradis lietot brauzerus, kuri vēl tikai top (Firefox lietoju no 0.8.x vai pat 0.7.x līdz pat 3.6; līdzīgi ar Arora un Midori).

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s