OpenOffice.org un Calibri fonti.

Ja esi OpenOffice lietotājs uz Windows XP un saņem dokumentus, kas rakstīti uz Office 2007, tad tevi sagaida nepatīkams pārsteigums.

Microsofts ir pamanījies nomainīt noklusēto dokumentu fontu uz jaunu – Calibri. Šis fonts, protams, ir paša Microsoft izstrādāts un tā vienkārši apkārt nemaz nemētājas. Rezultātā Openoffice šī fonta nav un tas nezkāda štrunta pēc Calibri aizstāj ar knapi saburtojamiem ķeburiem. Tā lūk, neko mums nedod ‘atvērti’ dokumentu formāti, visu tāpat var pagriezt kājām gaisā uzspiežot lietotājiem jaunus īpašniekfontus.

To izrādās var gana viegli labot, uzinstalējot Office 2007 saderības paku. To var uzlikt arī uz Linux, bet Microsoft, protams, to aizliedz darīt.

Pilnam risinājumam jāgaida kamēr kāds (iepriekšējiem fontiem tas bij RedHat) uztaisīs atbilstošus brīvos fontus ar tādiem pašiem burtu izmēriem.

Advertisements

4 thoughts on “OpenOffice.org un Calibri fonti.

  1. Microsoft, protams, nav tas pozitīvākais tēls latviešu mitoloģijā, bet vai tiešām viņš ir viemēr vainīgs? Pašam lietotājam tad varbūt arī vajadzētu taisnot rokas un izvēlēties citus fontus vai arī izvēlēties Office 2007 opciju, kas izmantotos fontus embedo failā!

  2. Nu nezinu, vai fontu embedošana ir labākais, ko likt defaultā (to, starp citu lietotājs var uzlikt pats). embedojot fontu, palielinās faila izmērs un ne vienmēr tas ir tas labākais. Fontu embedošana ir ērta, ja tiek taisīts kaut kas tāds, kur fonts ir viens no ga;venajiem dizaina elementiem. Ja fails tiek izmantots, lai tajā saglabātu kaut kādu tekstiņu, tad IMHO autoram un saņēmējam tomēr vajadzētu vienoties, ka tiks izmantoti standarta fonti. Starp citu, neviens neliedz Tev uzlikt kā defaulto kādu citu fontu – kaut vai to pašu Arial 😉

  3. Nu patiesībā, ja populārs fonts tiek aizstāts ar knapi salasāmiem ķeburiem, tā ir problēma OOo fontu apstrādes mehānismā, jo aizstāšanai vajadzētu notikt ar tās pašas saimes fontiem, kas, lai arī nebūtu perfekti līdz pikselim, joprojām nodrošinātu pieņemamu teksta lasīšanas komfortu. Bug #?

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s